Ubiór nowożeńców

Ubiór podkreśla uroczystość chwili. Panna młoda występuje w dniu swego ślubu w stroju jak najpiękniejszym, zakomponowanym z fantazją. Jest to na ogół suknia biała lub w kolorze pastelowym, ew. spódnica i bluzka. Coraz częściej młode dziewczęta odstępują od tradycji szycia ślubnej sukni na jeden raz ze względu na ogromny koszt, jak i niepraktyczność. Rozsądek dyktuje szycie ślubnej sukni pięknej, ale też takiej, w której można pójść potem na uroczyste przyjęcie, powitać Nowy Rok, czy wybrać się na bal w karnawale.

Accurate – Materiały BTL
http://www.accurate.pl/btl
Pełna gama materiałów BTL najwyższej jakości.
Zapewniamy pełne zaplecze logistyczne.

Może to więc być suknia gładka lub w kwiaty, spódnica z ciemnego weluru i piękna bluzka z ludowym haftem itp. Nakrycie głowy do ślubu również podlega modzie. Zamiast tradycyjnego wianka, pięknie wygląda wpięty we włosy kwiat lub wykorzystanie koronki do podtrzymania koka. Pan młody niekoniecznie musi być ubrany na czarno. Równie ładnie wygląda garnitur w kolorze szarym, brązowym czy granatowym. Biała muszka do białej koszuli podkreśli elegancję ubioru na ten najpiękniejszy dzień. Wskazane jednak, by strój pana młodego harmonizował w stylu i kolorystyce ze strojem panny młodej.

Nierzadko młodzi ludzie na wsi biorą ślub w strojach ludowych ze swego regionu. Moda ta zasługuje na poparcie, wszak najpiękniej-sza suknia wizytowa musi ustąpić miejsca w konkurencji z ludowym strojem góralskim, kurpiowskim, kujawskim… Decydując się na strój ludowy do ślubu należy pamiętać, że obowiązuje on obydwoje państwa młodych i powinien być wierny tradycji danego regionu.

Podobne wpisy